06-08-2019

Kolejna ważna inwestycja w okolicy Osiedla Scandi

Okolica, w której budujemy Osiedle Scandi, jest areną ważnych zmian przede wszystkim z punktu widzenia mieszkańców pobliskich osiedli: Jagodna, Brochowa czy Wojszyc. Kolejnym przedsięwzięciem, które w niedalekiej przyszłości zostanie oddane do ich dyspozycji, będzie nowa szkoła przy ulicy Asfaltowej. 

 

Jak poinformował ostatnio wrocławskich Ratusz na oficjalnym koncie prezydenta miasta, Jacka Sutryka w mediach społecznościowych, ogłoszony został konkurs architektoniczny właśnie na budowę nowego zespołu szkolno-przedszkolnego, do którego uczęszczać będzie mogło aż 1000 uczniów i 200 przedszkolaków.

 

Zgodnie z podstawowymi założeniami w kompleksie powstaną docelowo 44 sale lekcyjne,  3 sale gimnastyczne, boiska zewnętrzne i bieżnia dla uczniów. Realizacja inwestycji ma zostać  skoordynowana z budową ok. 750 metrowego fragmentu ulicy Asfaltowej, przy której powstać ma także ścieżka rowerowa. Realizacja całego projektu ma zostać zakończona w 2023 roku.

 

Szkoła i przedszkole przy ulicy Asfaltowej to kolejny bardzo ważny projekt, który wpisuje się w dynamiczny rozwój całej okolicy. Symbolicznym początkiem zmian była przebudowa ulicy Buforowej, natomiast kolejnymi etapami jest budowa żłobka przy ulicy Sygnałowej czy kompleksu basenowego na Brochowie. Nie wolno zapominać też o wielu inwestycjach deweloperskich, które w znaczącym stopniu również podnoszą atrakcyjność tej części Wrocławia.