06-01-2019

Podsumowanie roku w branży deweloperskiej

Redakcja Gazety Wrocławskiej poprosiła wrocławskich deweloperów o podsumowanie 2018 roku. Wśród przedstawicieli sektora nieruchomości z Dolnego Śląska swoją ocenę minionych dwunastu miesięcy przedstawił także Michał Jedynak, członek zarządu Scandi Home. 

 

“To był niewątpliwie dobry rok dla sektora nieruchomości, choć nie zabrakło w tym czasie wyzwań i problemów, z którymi mierzyć musieli się przede wszystkim deweloperzy. Oczywiście, na pierwszy rzut oka wszystko wyglądało doskonale – wysoki poziom popytu, rosnące ceny, szybko powstające nowe inwestycje w największych polskich miastach.

 

Jest jednak i druga strona medalu, już mniej widoczna, wyrażona przede wszystkim właśnie w coraz wyższej cenie transakcyjnej mkw. powierzchni mieszkalnej. Na nią wpływ miały dwa główne czynniki – kryzys na rynku pracy, który dotknął głównie branżę budowlaną, bezpośrednio przecież wpływającą na kondycję całego sektora nieruchomości oraz spadająca dostępność gruntów. Są to też najważniejsze wyzwania na przyszły rok, szczególnie wobec rosnących oczekiwań klientów”.

 

Pełna treść artykułu dostępna jest w internetowym wydaniu Gazety Wrocławskiej.