30-07-2019

Rozstrzygnięto przetarg na budowę ulicy Sygnałowej

Ulica Sygnałowa to droga dojazdowa do dwóch powstających na granicy Jagodna i Brochowa inwestycji – Osiedla Scandi oraz nowego żłobka. Do tej pory była jedynie utwardzona, jednak w wielu miejscach nierówna. To jednak zmieni się już w najbliższym czasie, ponieważ w ostatnich dniach rozstrzygnięty został przetarg na budowę jezdni wraz z niezbędną infrastrukturą. 

 

Przypomnijmy, że na położonym tuż przy Brochowskim Parku terenie obok Osiedla Scandi (124 domy) powstaje także nowoczesny żłobek dla 220 dzieci z biblioteką i salą wielofunkcyjną edukacyjno-konferencyjna oraz częścią administracyjną. Jeden z etapów projektu obejmuje też boisko wielofunkcyjne o wymiarach 29 na 44 m z nawierzchnią z EPDM.

 

Spółka Wrocławskie Inwestycje po analizie złożonych ofert zdecydowała, że wykonawcą projektu będzie konsorcjum spółek Pro Tra Building i GM Roads Polska, które uzyskało maksymalną liczbę punktów.

 

Szczegółowy harmonogram realizacji projektu nie jest jeszcze znany, należy jednak założyć, że rozpocznie się on niebawem, gdyż już w przyszłym roku oddane do użytku zostaną pierwsze domy osiedla, gotowy na przyjęcie dzieci będzie także żłobek.

 

Sama budowa, której całkowity koszt wyniesie 3,5 mln złotych, będzie współfinansowany przez miejską spółkę oraz przez Grupę Deweloperską Scandi Home.