30-06-2019

Rusza przetarg na budowę basenu na Brochowie

Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk ogłosił rozpisanie przetargu na zaprojektowanie oraz wybudowanie krytej pływalni i basenów zewnętrznych na Brochowie, przy ul. Polnej 10. To kolejna doskonała wiadomość dla przyszłych mieszkańców Osiedla Scandi, którzy zyskają kolejne miejsce sprzyjające aktywnemu wypoczynkowi oraz rozwojowi dzieci i młodzieży. 

 

Jak mogliśmy przeczytać na oficjalnym profilu prezydenta Wrocławia w mediach społecznościowych, w budynku powstaną trzy niecki (basen sportowy, basen do nauki pływania oraz brodzik dla dzieci), a także spa z hydromasażem, saunarium, siłownia i sala fitness. Dodatkowo powstaną baseny zewnętrzne o powierzchni blisko 500 m2, a sam obiekt będzie gotowy w 22 miesiące od podpisania umowy. Będzie to zatem jedno z większych przedsięwzięć w skali całego miasta, z którego licznie korzystać będą z pewnością mieszkańcy nie tylko samego Brochowa, ale i Jagodna czy Wojszyc.

 

 

Okolica, w której powstaje inwestycja Osiedle Scandi, przeżywa w ostatnim czasie dynamiczny rozwój pod kątem nowych inwestycji. Kluczową była oczywiście przebudowa ulicy Buforowej, która powoli dobiega końca. Pomijając kompleks basenowy na Brochowie, warto wspomnieć także o nowym żłobku przy ulicy Sygnałowej, którego budowa już się rozpoczęła i który zostanie oddany do użytku w przyszłym roku (podobnie jak pierwsze domy inwestycji Osiedle Scandi).