Wrocław, Podwale 83, lok 21 (III p.)
Pon – Pt. 9:00 - 17:00
Zapytaj o ofertę

System Scandi Smart

to autorska koncepcja opracowana przez zespół ekspertów i praktyków Grupy Deweloperskiej Scandi Home. Składają się na nią trzy nowoczesne i funkcjonalne rozwiązań, których zastosowanie w procesie budowy nieruchomości i jej późniejszej eksploatacji w znaczącym stopniu wpływa na wiele czynników poprawiających komfort i bezpieczeństwo mieszkańców.

Inteligencja, energooszczędność, bezpieczeństwo

Współczesne budownictwo zmierza w kierunku optymalizacji procesów i kosztów, przy ciągłym podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa, komfortu i zadowolenia przyszłych mieszkańców każdej nowo powstającej nieruchomości. Szczególnie istotne jest w tym przypadku oczekiwanie odnośnie do jakości produktu, który niezależnie od ostatecznych parametrów (kosztów materiałów i czasu realizacji) musi spełniać rosnące oczekiwania klientów. Stąd też eksperci i analitycy Grupy Deweloperskiej Scandi Home opracowali składający się z pięciu składowych system, który będzie na te wszystkie wyzwania odpowiedzią. 

System Scandi Smart odnosi się do dwóch etapów dotyczących funkcjonowania nieruchomości – jej realizacji oraz późniejszej eksploatacji. W kontekście pierwszej fazy, czyli faktycznej budowy, na cały system składają się: BSI, czyli Bezzłączkowy System Instalacji oraz technika ciepłego montażu. 

W odniesieniu do fazy eksploatacji nieruchomości, zastosowany jest system inteligentnych rozwiązań, który pozwala na znaczące ograniczenie kosztów eksploatacji mieszkania czy domu i podniesienie komfortu przy jednoczesnym wzroście poziomu bezpieczeństwa. 

Inteligentne rozwiązania - F&HOME

Kluczowym partnerem Systemu Scandi Smart jest firma F&F – producent inteligentnych rozwiązań automatyzujących korzystanie z systemów oświetleniowych, grzewczych, wentylacyjnych oraz alarmowych. F&F to też jeden z liderów sektora automatycznych systemów inteligentnych – firma powstała w 1992 roku i dziś jej rozwiązania sprzedawane są w całej Europie oraz w Stanach Zjednoczonych. System, który wykorzystywany będzie w Villach Scandi nosi nazwę F&Home.

Dzięki współpracy z F&F wszystkie realizowane przez Grupę inwestycje (począwszy od zlokalizowanych we Wrocławiu Villi Scandi) posiadać będą w pełni zautomatyzowany system oświetleniowy i grzewczy. Automatycznie sterowane będą również: brama garażowa, alarm oraz system zasuwania rolet.

Kontrola nad wszystkimi funkcjonalnościami możliwa będzie dzięki unikalnym przyciskom programowalnym oraz dzięki dedykowanej aplikacji, która umożliwi włączenie alarmu lub ustawienie odpowiedniej temperatury w budynku z pracy, podróży czy w trakcie robienia zakupów. Wszyscy mieszkańcy otrzymują także możliwość wzbogacenia systemów o liczne funkcjonalności dodatkowe, takie jak: ściemniacze światła, sterowanie LED, urządzeniami elektrycznymi, sprzętem RTV/AGD czy pełnej integracji z systemem alarmowym.

BSI: bezzłączkowy system instalacji

Autorska koncepcja opracowana przez ekspertów Grupy Deweloperskiej Scandi Home. Dzięki zastosowaniu systemu BSI, wszystkie montowane w trakcie budowy nieruchomości instalacje (wodne, grzewcze i sanitarne) składają się wyłącznie z jednoczęściowych modułów. Z punktu widzenia przyszłych mieszkańców oznacza to brak możliwości wystąpienia awarii w newralgicznych miejscach – w ścianie czy pod podłogą. System BSI ogranicza też do minimum ryzyko wystąpienia nieszczelności w trudno dostępnych miejscach.

Istnieją dwa rodzaje systemów BSI, których zastosowanie dobierane jest odpowiednio do konkretnej inwestycji, w zależności od tego, jak została zaprojektowana. Pierwszy, to system instalacji poprowadzony od rozdzielacza znajdującego się przy miejscu generującym zasilanie bądź ciepło do miejsca docelowego znajdującego się w konkretnym pomieszczeniu (np. w łazience). Tam znajduje się miejsce rozdzielające (trójki, czwórnik) od którego rozprowadzane jest dane medium (woda, prąd, ciepło) do poszczególnych urządzeń (prysznic, toaleta, umywalka). Drugim rozwiązaniem jest rozprowadzenie instalacji od punktu zasilania bezpośrednio do konkretnego urządzenia z wykorzystaniem oddzielnej dla każdego nitki. Zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku istnieją wyłącznie dwie możliwości dokonania rewizji – przy miejscu centralnym i w miejscu docelowym. Dzięki temu nie ma zagrożenia, że ewentualna usterka wystąpi w trudno dostępnym miejscu (ścianie, podłodze).

Technika ciepłego montażu

Stosowana w systemie Scandi Smart technika ciepłego ma na celu przede wszystkim zminimalizowanie mostków termicznych, czyli ograniczenie miejsc, w których powstają utraty ciepła. Dzięki zastosowaniu tych nowoczesnych rozwiązań okna oraz drzwi balkonowe zyskują zdecydowanie większą szczelność, ograniczony zostaje także znacząco poziom wilgoci.

Technika ciepłego montażu stosowana jest w dwóch fazach procesu realizowania inwestycji. Pierwszą jest zastosowanie taśmy rozprężnej pomiędzy steropianem a oknem właściwym. Drugi przypadek odnośni się do montażu drzwi balkonowych, gdzie zadaniem jest odpowiednie ich wyizolowanie od dolnej krawędzi. Warto dodać, że podobny proces ma również miejsce w trakcie montażu okien.