Wrocław to nie tylko mieszkania i domy. To także coraz bardziej popularne szeregówki

Klienci rynku nieruchomości, którzy nie podjęli ostatecznej decyzji, czy postawić chcą na mieszkanie w centrum Wrocławia, czy na wolno stojącym dom poza miastem, coraz częściej biorą pod uwagę rozwiązanie pośrednie – zakup szeregówki. Choć na sprzedaż szeregówek w samym Wrocławiu jest znacznie mniej niż np. mieszkań w ramach osiedli czy wolno stojących budynków, to dzięki takim atutom jak atrakcyjna cena, korzystna lokalizacja oraz nowoczesna technologia, klienci coraz częściej decydują się na własną nieruchomość właśnie w zabudowie szeregowej.

Domy szeregowe powstają (bądź już postały) w wielu wrocławskich dzielnicach – na Ołtaszynie, Psim Polu, Maślicach, Swojczycach czy w podwroclawskiej Leśnicy. Wiele inwestycji w zabudowie szeregowej klienci znajdą także w dzielnicy Krzyki, która jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się w ostatnich latach części Wrocławia.

W zależności od lokalizacji, różna jest oczywiście cena m2 takiej szeregówki. Jeśli położona jest ona właśnie w dzielnicy Krzyki, koszt zakupu będzie znacząco wyższy niż na przykład Maślicach. Jeszcze droższe są oczywiście domy – warto podkreślić jednak, że np. w dzielnicy Biskupi prym wiodą oferty z rynku wtórnego, których cena jest już jednak bardzo wysoka.

Domy szeregowe we Wrocławiu – komfort życia w dobrej lokalizacjiO

Opinie klientów i ekspertów rynku nieruchomosci są zgodne – szeregówki we Wrocławiu to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla rodzin z dziećmi, dla których istotna jest przestrzeń, komfort życia, ale i swobodny dojazd do najważniejszych punktów miasta – przede wszystkim przedszkola, szkoły i oczywiście pracy.

W tym przypadku w procesie poszukiwania konkretnej nieruchomości oprócz ceny i szczegółowej oferty dewelopera oferującego szeregówki na sprzedaż koniecznie pod uwagę wziąć należy kwestię komunikacji. Chodzi o sam dojazd do inwestycji (czy jest to dzielnica zakorkowana czy też nie), dostępną komunikację miejską, najbliższy Park&Ride oraz oczywiście miejską infrastrukturę. Często niestety zdarza się tak, że atrakcyjna cena zakupu nieruchomości zamazuje nieco całkowite koszty jej późniejsze eksploatacji i życia z dala od ścisłego centrum Wrocławia.

Niezależnie jednak od ostatecznej decyzji odnośnie do zakupu szeregówki, która znalazła się w ofercie na sprzedaż konkretnego dewelopera, warto nie zwlekać z podjęciem ostatecznej decyzji. Chodzi o panujące aktualnie w sektorze nieruchomości warunki i perspektywę zmian, które mogą nadejść w najbliższym czasie.

Jeśli planujemy zakup za gotówkę, a samą nieruchomość traktować będziemy jako walor inwestycyjny, czas będzie właściwie zawsze dobry – choć dodajmy – ceny nieruchomości na rynku pierwotnym – w tym także domy szeregowe – stopniowo drożeją. Jeśli jednak nie posiadamy określonej sumy pieniędzy, a cena zmusza nas do zaciągnięcia kredytu, warto nie czekać z decyzją. Rynek, dzięki niskim stopom procentowym, wciąż stwarza korzystne warunki jeśli chodzi zaciągnięcie kredytu hipotecznego.

Nie jest jednak wykluczone, że Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje się niebawem na zmianę prowadzonej dotychczas polityki. Jeśli tak się stanie, nie będziemy wstać uciec przed wzrostem kosztów kredytowania, co nie pozostanie też bez wpływu na ocenę zdolności kredytowej wielu grup klientów.

Rynek nieruchomości we Wrocławiu to bardzo bogata i zróżnicowana oferta dla klientów. Domy szeregowe, mieszkania i wolno stojące wille – sprzedaż na rynku pierwotnym utrzymuje się wciąż na bardzo wysokim poziomie. Wszystko wskazuje także na to, że w ciągu najbliższych miesięcy, sytuacja w całym sektorze nie ulegnie jakiekolwiek radykalnej zmianie.