Wrocław to nie tylko mieszkania i domy. To także coraz bardziej popularne szeregówki i bliźniaki

Klienci rynku nieruchomości, którzy nie podjęli ostatecznej decyzji, czy postawić chcą na mieszkanie w centrum Wrocławia czy na wolno stojący dom poza miastem, coraz częściej biorą pod uwagę rozwiązanie pośrednie – zakup szeregówki lub domu w bliźniaczej zabudowie, czyli projektów takich jak Osiedle Scandi powstające przy ulicy Sygnałowej.

Osiedle to jeden z ciekawszych projektów w tej części Wrocławia. Na malowniczo położonej działce sąsiadującej z Parkiem Brochowskim powstają duże, trzykondygnacyjne domy z rzadko spotykanymi o takich rozmiarach ogrodami, tarasami, indywidualnymi garażami oraz miejscami postojowymi. 

Każdy ze 124 domów posiadać będzie od 149 do 156 m2 powierzchni, a ofertę dewelopera uzupełnia opcja wykończenia pod klucz dostępna w trzech pakietach.

Choć szeregówek czy bliźniaków na sprzedaż w samym Wrocławiu jest znacznie mniej niż np. mieszkań w ramach dużych, wielorodzinnych osiedli, to dzięki takim atutom jak atrakcyjna cena, korzystna lokalizacja oraz nowoczesna technologia, klienci coraz częściej decydują się właśnie na takie rozwiązanie.

www.osiedle-scandi.pl

Domy szeregowe i bliźniaki powstają (bądź już postały) na wielu wrocławskich osiedlach. Wiele inwestycji w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej klienci znajdą także w dzielnicy Krzyki (na osiedlach Jagodno czy Brochów), która jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się w ostatnich latach części Wrocławia.

Impulsem do zmian był projekt modernizacji głównej arterii w tej części miasta – ulicy Buforowej. I nie chodzi nawet o sam moment rozpoczęcia budowy, ale o ogłoszenie przetargu i jasne zakomunikowanie przez miejski ratusz, że inwestycja ta jest i dla miasta priorytetem. 

Zanim jeszcze na drogę ruszyły koparki i rozpoczęto modernizację wiaduktu, Jagodno stało się areną aktywności deweloperów, którzy nabywali kolejne działki na osiedlu. Zaczęły powstawać nowe inwestycje wielorodzinnych domów, których mieszkania szybko znajdowały nabywców, do czego w znacznym stopniu przyczyniła się dynamika rozwoju całego rynku nieruchomości. 

Domy szeregowe we Wrocławiu – komfort życia w dobrej lokalizacji

Opinie klientów i ekspertów rynku nieruchomosci są zgodne – szeregówki we Wrocławiu lub dobrze zlokalizowane inwestycje domów w bliźniaczej zabudowie (jak np. Osiedle Scandi),  to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla rodzin z dziećmi, dla których istotna jest przestrzeń, komfort życia, ale i swobodny dojazd do najważniejszych punktów miasta – przede wszystkim przedszkola, szkoły i oczywiście pracy.

W tym przypadku w procesie poszukiwania konkretnej nieruchomości oprócz ceny i szczegółowej oferty dewelopera oferującego domy w bliźniaczej zabudowie lub szeregówki na sprzedaż, koniecznie pod uwagę wziąć należy właśnie kwestię komunikacji.

Chodzi o sam dojazd do inwestycji (czy jest to dzielnica zakorkowana czy też nie), dostępną komunikację miejską, najbliższy Park&Ride oraz oczywiście miejską infrastrukturę. Często niestety zdarza się tak, że atrakcyjna cena zakupu nieruchomości zamazuje nieco całkowite koszty jej późniejsze eksploatacji i życia z dala od ścisłego centrum Wrocławia.

Niezależnie jednak od ostatecznej decyzji odnośnie do zakupu szeregówki czy bliźniaka, która znalazła się w ofercie na sprzedaż konkretnego dewelopera, nie warto zwlekać z podjęciem ostatecznej decyzji. Chodzi o panujące aktualnie w sektorze nieruchomości warunki i perspektywę zmian, które mogą nadejść w najbliższym czasie.

Jeśli planujemy zakup za gotówkę, a samą nieruchomość traktować będziemy jako walor inwestycyjny, czas będzie właściwie zawsze dobry – choć dodajmy – ceny nieruchomości na rynku pierwotnym – w tym także domy szeregowe i bliźniaki – stopniowo drożeją. Jeśli jednak nie posiadamy określonej sumy pieniędzy, a cena zmusza nas do zaciągnięcia kredytu, warto nie czekać z decyzją. Rynek, dzięki niskim stopom procentowym, wciąż stwarza korzystne warunki jeśli chodzi zaciągnięcie kredytu hipotecznego.

Rynek nieruchomości we Wrocławiu to bardzo bogata i zróżnicowana oferta dla klientów. Domy szeregowe, bliźniaki, mieszkania i wolno stojące wille – sprzedaż na rynku pierwotnym utrzymuje się wciąż na bardzo wysokim poziomie. Wszystko wskazuje także na to, że w ciągu najbliższych miesięcy sytuacja w całym sektorze nie ulegnie radykalnej zmianie.