Szeregówki Wrocław
Wrocław i Siechnice to nie tylko mieszkania i domy. To także coraz bardziej popularne szeregówki i bliźniaki
Klienci rynku nieruchomości, którzy nie podjęli ostatecznej decyzji, czy postawić chcą na mieszkanie w centrum Wrocławia czy na wolno stojący dom poza miastem, coraz częściej biorą pod uwagę rozwiązanie pośrednie – zakup szeregówki lub domu w bliźniaczej zabudowie, czyli projektów takich jak Osiedle Scandi powstające przy ulicy Sygnałowej. Do wyboru mają także atrakcyjne szeregówki w Siechnicach.
Osiedle to jeden z ciekawszych projektów w tej części Wrocławia. Na malowniczo położonej działce sąsiadującej z Parkiem Brochowskim powstają duże, trzykondygnacyjne domy z rzadko spotykanymi o takich rozmiarach ogrodami, tarasami, indywidualnymi garażami oraz miejscami postojowymi.
Każdy ze 124 domów posiadać będzie od 149 do 156 m2 powierzchni, a ofertę dewelopera uzupełnia opcja wykończenia pod klucz dostępna w trzech pakietach.
Choć szeregówek czy bliźniaków na sprzedaż w samym Wrocławiu jest znacznie mniej niż np. mieszkań w ramach dużych, wielorodzinnych osiedli, to dzięki takim atutom jak atrakcyjna cena, korzystna lokalizacja oraz nowoczesna technologia, klienci coraz częściej decydują się właśnie na takie rozwiązanie.
Domy szeregowe i bliźniaki powstają (bądź już postały) na wielu wrocławskich osiedlach. Wiele inwestycji w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej klienci znajdą także w dzielnicy Krzyki (na osiedlach Jagodno czy Brochów), która jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się w ostatnich latach części Wrocławia.
Impulsem do zmian był projekt modernizacji głównej arterii w tej części miasta – ulicy Buforowej. I nie chodzi nawet o sam moment rozpoczęcia budowy, ale o ogłoszenie przetargu i jasne zakomunikowanie przez miejski ratusz, że inwestycja ta jest i dla miasta priorytetem.
Zanim jeszcze na drogę ruszyły koparki i rozpoczęto modernizację wiaduktu, Jagodno stało się areną aktywności deweloperów, którzy nabywali kolejne działki na osiedlu. Zaczęły powstawać nowe inwestycje wielorodzinnych domów, których mieszkania szybko znajdowały nabywców, do czego w znacznym stopniu przyczyniła się dynamika rozwoju całego rynku nieruchomości.
Domy szeregowe w Siechnicach - komfort życia z dostępem do terenów rekreacyjnych
Opinie klientów i ekspertów rynku nieruchomosci są zgodne – szeregówki lub dobrze zlokalizowane inwestycje domów w bliźniaczej zabudowie, to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla rodzin z dziećmi, dla których istotna jest przestrzeń, komfort życia, ale i swobodny dojazd do najważniejszych punktów miasta – przede wszystkim przedszkola, szkoły i oczywiście pracy.
Kolejną inwestycją wpisującą się w ten trend jest Scandi City – nowy projekt Grupy Deweloperskiej Scandi Home – tym razem powstający w podwrocławskich Siechnicach. W pierwszym etapie projektu, który budowany jest tuż przy zalewie Błękitna Laguna w Siechnicach, powstanie 28 domów szeregowych w dwóch wersjach jeśli chodzi o dostępną powierzchnię: 84 i 112 m2. Jedną z najważniejszych zalet inwestycji będzie jej lokalizacja – mieszkańcy będą mieli łatwy dostęp do terenów rekreacyjnych oraz niewielką odległość do punktów handlowo-usługowych czy komunikacji miejskiej.
Parter każdego z domów zajmie duży i przestronny salon z aneksem i z wyjściem na taras oraz do ogrodu. Na parterze znajdzie się także łazienka, wiatrołap oraz dodatkowe pomieszczenie gospodarcze.
Na piętrze mieszkańcy otrzymają do dyspozycji trzy lub nawet cztery sypialnie – w zależności od indywidualnych preferencji oraz dużą łazienkę. Powierzchnia całego domu została zaprojektowana w maksymalnie elastycznej formie, aby oddać przyszłym mieszkańcom pełną dowolność w kwestii zagospodarowania każdego z pomieszczeń.
Scandi City powstaje na atrakcyjnie położonej na działce tuż przy Błękitnej Lagunie. Od ścisłego centrum Wrocławia inwestycję dzielić będzie jedynie 12 kilometrów. W godzinach szczytu pokonanie takiego dystansu zajmuje około 35 minut. Warto jednak podkreślić, że w kontekście dojazdu do Wrocławiu doskonałą alternatywą dla samochodu będzie pociąg – kursy odbywają się kilkanaście razy w ciągu dnia, a czas przejazdu wynosi jedynie 11 minut.